Calendar Racing League Romania

SEZONUL 6.

Calendar competiţional pentru cele 10 etape.

SEZONUL 6.Calendar competiţional pentru cele 10 etape.
  • 6 iulie - Circuit Park Zandvoort
    Circuit Park Zandvoort - Racing League Romania

    Cursa 1:


    1. Victor Nicolae (Smart Driving Team)

    2. Victor Taraş (Transilana Racing)

    3. Cristian Berindea (Team Motul)

    4. Dragoş Simion (Willi Motorsport)

    5. Alex Cascatău (APR Competition)

     

    Cursa 2:


    1. Lukas Hellmann (Transilana Racing)

    2. Victor Taraş (Transilana Racing)

    3. Cristian Berindea (Team Motul)

    4. Victor Nicolae (Smart Driving Team)

    5. Dragoş Simion (Willi Motorsport)

  • 13 iulie - Motorpark România
    Motorpark România - Racing League Romania

    Cursa 1:


    1. Cristian Berindea (Motul eSports)

    2. Victor Nicolae (Smart Driving Team)

    3. Andrei Bechir (Motul eSports)

    4. Bogdan Moldovan (Racingsim)

    5. Lukas Hellmann (Transilana Racing)

     

    Cursa 2:


    1. Dragoş Simion (Willi Motorsport)

    2. Andrei Morţilă (Racingsim)

    3. Alex Cascatău (APR Competition)

    4. Robert Prepeliţă (Adservio Racing Team)

    5. Victor Taraş (Transilana Racing)

  • 27 iulie - Oschersleben
    Oschersleben - Racing League Romania

    Cursa 1:


    1. Victor Nicolae (Smart Driving Team)

    2. Victor Taraş (Transilana Racing)

    3. Emanuel Gaczella (Walk Racing)

    4. Mihai Suteanu (Walk Racing)

    5. Andrei Bechir (Motul eSports)


    Cursa 2:


    1. Emanuel Gaczella (Walk Racing)

    2. Victor Taraş (Transilana Racing)

    3. Andrei Bechir (Motul eSports)

    4. Radu Dumitrescu (Smart Driving Team)

    5. Cezar Toader (Smart Driving Team)

  • 3 august - Road America
    Road America - Racing League Romania

    Cursa 1:


    1. Emanuel Gaczella (Walk Racing)

    2. Victor Nicolae (Smart Driving Team)

    3. Mihai Suteanu (Walk Racing)

    4. Lukas Hellmann (Transilana Racing)

    5. Victor Taraş (Transilana Racing)


    Cursa 2:


    1. Victor Nicolae (Smart Driving Team)

    2. Cristian Berindea (Motul eSports)

    3. Mihai Suteanu (Walk Racing)

    4. Radu Dumitrescu (Smart Driving Team)

    5. Lukas Hellmann (Transilana Racing)

  • 17 august - Laguna Seca
    Laguna Seca - Racing League Romania

    Cursa 1

     

    1. Mihai Suteanu (Walk Racing)

    2. Andrei Bechir (Motul eSports)

    3. Victor Taraş (Transilana Racing)

    4. Alex Cascatău (APR Competition)

    5. Bogdan Moldovan (Racingsim)

     

    Cursa 2

     

    1. Cristian Berindea (Motul eSports)

    2. Victor Nicolae (Smart Driving Team)

    3. Mihai Suteanu (Walk Racing)

    4. Andrei Bechir (Motul eSports)

    5. Cristian Moisescu (APR Competition)

  • 24 august - Virginia International Raceway (anduranţă)
    Virginia International Raceway - Racing League Romania

    1. Mihai Şuţeanu (Walk Racing)

    2. Bogdan Moldovan (Racingsim)

    3. Andrei Bechir (Motul eSports)

    4. Emanuel Gaczella (Walk Racing)

    5. Alex Cascătău (APR Competition)

    6. Lukas Hellmann (Transilana Racing)

    7. Cristian Moisescu (APR Competition)

    8. Cristian Berindea (Motul eSports)

    9. Victor Taraş (Transilana Racing)

    10. Cezar Toader (Smart Racing Team)

  • 7 septembrie - Canadian Tire Motorsport Park
    Canadian Tire Motorsport Park - Racing League Romania

    Cursa 1:

     

    1. Emanuel Gaczella (Walk Racing)

    2. Mihai Şuţeanu (Walk Racing)

    3. Andrei Bechir (Motul eSports)

    4. Lukas Hellmann (Transilana Racing)

    5. Cezar Toader (Smart Driving Team)

     

    Cursa 2: 

     

    1. Andrei Bechir (Motul eSports)

    2. Mihai Şuţeanu (Walk Racing)

    3. Bogdan Moldovan (Racingsim)

    4. Victor Taraş (Transilana Racing)

    5. Andrei Morţilă (Racingsim)

  • 21 septembrie - Bathurst (anduranţă)
    Bathurst - Racing League Romania

    1. Mihai Şuţeanu (Walk Racing)

    2. Victor Taraş (Transilana Racing)

    3. Emanuel Gaczella (Walk Racing)

    4. Bogdan Moldovan (Racingsim)

    5. Lukas Hellmann (Transilana Racing)

    6. Mihai Rusu (Motul eSports)

    7. Cezar Toader (Smart Driving Team)

    8. Alexandru Damian

    9. Andrei Morţilă (Racingsim)

    10. Cătălin Tufeanu

  • 5 octombrie - Watkins Glen
    Watkins Glen - Racing League Romania

    Cursa 1: 

     

    1. Emanuel Gaczella (Walk Racing)

    2. Bogdan Moldovan (Racingsim)

    3. Victor Taraş (Transilana Racing)

    4. Andrei Bechir (Motul eSports)

    5. Cezar Toader (Smart Driving Team)

     

    Cursa 2:  

     

    1. Victor Nicolae (Smart Driving Team)

    2. Bogdan Moldovan (Racingsim)

    3. Andrei Bechir (Motul eSports)

    4. Cătălin Tufeanu

    5. Emanuel Gaczella (Walk Racing)

  • 25 octombrie - Imola (Bucharest Gaming Week)
    Imola - Racing League Romania

    Cursa 1: 

     

    1. Mihai Şuţeanu (Walk Racing)

    2. Victor Taraş (Transilana Racing)

    3. Emanuel Gaczella (Walk Racing)

    4. Bogdan Moldovan (Racingsim)

    5. Victor Nicolae (Smart Driving Team)

     

    Cursa 2:

     

    1. Alex Cascătău (APR Competition)

    2. Victor Nicolae (Smart Driving Team)

    3. Mihai Şuţeanu (Walk Racing)

    4. Bogdan Moldovan (Racingsim)

    5. Victor Taraş (Transilana Racing)