Calendar Racing League Romania

SEZONUL 5.

Calendar competiţional pentru cele 10 etape.

SEZONUL 5.Calendar competiţional pentru cele 10 etape.
  • 15 martie - Red Bull Ring
    Red Bull Ring - Racing League Romania

    Cursa 1:


    1. Cristian Berindea (Apex Hunters Red)

    2. Victor Nicolae (East Friendly Racing)

    3. Alex Cascatău (West Competition Racing) 

    4. Cristian Moisescu 

    5. Radu Dumitrescu (West Competition Racing)

     

    Cursa 2:


    1. Victor Nicolae (East Friendly Racing)

    2. Bogdan Moldovan (West Competition Racing Academy)

    3. Andrei Bechir (Apex Hunters Red)

    4. Lucian Cimpean (Input Lag Motorsport)

    5. Mihai Rusu

  • 22 martie - Motor Park România
    Motor Park Romania - Racing League Romania

    Cursa 1:


    1. Radu Dumitrescu (West Competition Racing) 

    2. Andrei Bechir (Apex Hunters Red)

    3. Victor Nicolae (East Friendly Racing) 

    4. Alex Cascatău (West Competition Racing) 

    5. Victor Taraş (Lunar RO Racing)

     

    Cursa 2:


    1. Cristian Moisescu

    2. Cristian Berindea (Apex Hunters Red)

    3. Andrei Bechir (Apex Hunters Red)

    4. Leo Borlovan

    5. Andrei Dinca (Apex Hunters Blue)

  • 29 martie - Autodromo Enzo e Dino Ferrari di Imola
    Autodromo Enzo e Dino Ferrari di Imola - Racing League Romania

    Cursa 1:


    1. Cristian Berindea (Apex Hunters Red)

    2. Alex Cascatău (West Competition Racing) 

    3. Victor Nicolae (East Friendly Racing) 

    4. Andrei Bechir (Apex Hunters Red)

    5. Bogdan Mutu


    Cursa 2:


    1. Andrei Bechir (Apex Hunters Red)

    2. Cristian Berindea (Apex Hunters Red)

    3. Cristian Moisescu

    4. Alex Cascatău (West Competition Racing) 

    5. Radu Dumitrescu (West Competition Racing) 

  • 5 aprilie - Norisring
    Norisring - Racing League Romania

    Cursa 1:


    1. Cristian Berindea (Apex Hunters Red)

    2. Victor Nicolae (East Friendly Racing)

    3. Andrei Mortilă

    4. Alex Cascatău (West Competition Racing) 

    5. Robert Prepeliţă


    Cursa 2:


    1. Andrei Bechir (Apex Hunters Red)

    2. Cristian Berindea (Apex Hunters Red)

    3. Alex Manitiu

    4. Victor Taraş (Lunar RO Racing)

    5. Bogdan Moldovan (WCR Academy) 

  • 12 aprilie - Nürburgring Nordschleife (Endurance Cup)

    1. Cristian Berindea (Apex Hunters Red)

    2. Cristian Moisescu 

    3. Victor Nicolae (East Friendly Racing)

    4. Bogdan Mutu 

    5. Radu Dumitrescu (West Competition Racing)

    6. Bogdan Moldovan (WCR Academy)

    7. Mihai Neg

    8. Alex Cascatău (West Competition Racing) 

    9. Vali Boldur

    10. Vlad Tănăsescu

  • 19 aprilie - Virginia International Raceway
    Virginia International Raceway - Racing League Romania

    Cursa 1:

     

    1. Andrei Bechir (Apex Hunters Red)

    2. Victor Nicolae (East Friendly Racing)

    3. Cristian Berindea (Apex Hunters Red)

    4. Alex Cascatău (West Competition Racing)

    5. Cristian Moisescu

     

    Cursa 2: 

     

    1. Alex Cascatău (West Competition Racing)

    2. Cristian Berindea (Apex Hunters Red)

    3. Radu Dumitrescu (West Competition Racing)

    4. Robert Prepeliţă

    5. Andrei Bechir (Apex Hunters Red)

     

  • 26 aprilie - Circuit de Spa-Francorchamps
    Circuit de Spa-Francorchamps - Racing League Romania

    Cursa 1:

     

    1. Andrei Bechir (Apex Hunters Red)

    2. Cristian Berindea (Apex Hunters Red)

    3. Victor Nicolae (East Friendly Racing)

    4. Bogdan Moldovan (WCR Academy)

    5. Alex Cascatău (West Competition Racing)

     

    Cursa 2: 

     

    1. Bogdan Mutu

    2. Andrei Dincă (Apex Hunters Blue)

    3. Alex Cascatău (West Competition Racing)

    4. Robert Prepeliţă

    5. Radu Dumitrescu

  • 3 mai - Zandvoort
    Zandvoort - Racing League Romania

    Cursa 1: 

     

    1. Andrei Bechir (Apex Hunters Red)

    2. Bogdan Moldovan (WCR Academy)

    3. Alex Cascatău (West Competition Racing)

    4. Radu Dumitrescu (West Competition Racing)

    5. Cristian Moisescu

     

    Cursa 2: 

     

    1. Bogdan Mutu

    2. Mihnea Hiru

    3. Victor Taraş (Lunar RO Racing)

    4. Radu Dumitrescu (West Competition Racing)

    5. Andrei Bechir (Apex Hunters Red)

  • 10 mai - Kyalami Grand Prix Circuit
    Kyalami Grand Prix Circuit - Racing League Romania

    Cursa 1:  

     

    1. Cristian Berindea (Apex Hunters Red)

    2. Andrei Bechir (Apex Hunters Red)

    3. Alex Cascatău (West Competition Racing)

    4. Radu Dumitrescu (West Competition Racing)

    5. Bogdan Moldovan (WCR Academy) 

     

    Cursa 2:  

     

    1. Andrei Bechir (Apex Hunters Red)

    2. Cristian Berindea (Apex Hunters Red)

    3. Radu Dumitrescu (West Competition Racing)

    4. Dragoş Simion (Willy Motorsport)

    5. Akos Szabo (Racingsim)

  • 17 mai - Brands Hatch GP
    Brands Hatch GP - Racing League Romania

    Cursa 1: 

     

    1. Victor Nicolae (East Friendly Racing)

    2. Cristian Berindea (Apex Hunters Red)

    3. Radu Dumitrescu (West Competition Racing)

    4. Victor Taraş (Lunar RO Racing)

    5. Andrei Bechir (Apex Hunters Red)

     

    Cursa 2:

     

    1. Andrei Bechir (Apex Hunters Red)

    2. Cristian Berindea (Apex Hunters Red)

    3. Victor Taraş (Lunar RO Racing)

    4. Radu Dumitrescu (West Competition Racing)

    5. Dragoş Simion (Willi Motorsport)